VICTORY C 01/S/003/86 solglasögon
VICTORY C 01/S är ett modestatement – och detta även när solen inte skiner eftersom dessa solglasögon bidrar till att natten känns som dagen. Med de nya
Carrera kan du visa att du är en trendsättare. Under pågående säsong sätter detta renommerade märke med hjälp av denna kollektion en trend för 2024. VICTORY C 01/S finns i Edel-Optics online-shop och kan fås även i andra stilar från Carrera-kollektionen 2026 och 2024.
Klara och tydliga former med stabilt material – dessa herrglasögon står för ädel design och självsäkerhet. Den fyrkantiga bågen är en klassiker i form som uttrycksstarkt fokuserar på en rakryggad personlighet.
Plastglasögon som dessa kombinerar lång hållbarhet med en hög bärkomfort. VICTORY C 01/S sitter bekvämt på näsa och öron. Även funktionellt sett är du här på den säkra sidan. Med ett 100 %
UV-skydd för dina ögon kan vi låta solen skina.
Modellen finns på lager. Om du beställer nu och väljer expressleverans kan vi till och med garantera dig tidpunkt för leverans. Genom att välja Edel-Optics köper du garanterat till det lägsta priset för våra standardpriser är lika med REA-priser.