TH 1687/J5G glasögon
Att det är glasögontypen som utgör stilen vet du som kund hos Edel-Optics säkert redan. Med denna accessoar övertygar du både på jobbet och på fritiden. TH 1687 finns i Edel-Optics online-shop och kan fås även i andra stilar från
Tommy Hilfiger-kollektionen 2019 och 2020.
Klara och tydliga former med stabilt material – dessa herrglasögon står för ädel design och självsäkerhet. Glasögon är inne och därför är glasögon med
helram särskilt populära. Bågar med helram är inte bara robusta utan av ytterst bra kvalité vilket syns och återspeglas i designen och val av material. Pantoramen kännetecknas av runda glas som blir lite plattare upptill. Detta ser inte bara bra ut utan skapar även ett stort synfält. Som perfekt matchning för varje ansiktsform är denna look faktiskt mycket omtyckt.
Guldfärgade glasögon skapar alltid ett ädelt intryck och är för närvarande mycket trendiga. De kan utan problem kombineras med varje outfit.
Följande leverans är redan på väg, därför har vi dina
Tommy Hilfiger snart på lager igen. Detta otroligt låga pris ska ge dig lite kompensation eftersom du var tvungen att vänta. I vår online-shop erbjuder vi konstant låga priser. Till detta otroligt låga pris får du TH 1687 inte ens på REA hos andra.