PO2483S/513/31 solglasögon
PO2483S är ett modestatement – och detta även när solen inte skiner eftersom dessa solglasögon bidrar till att natten känns som dagen. Med de nya
Persol kan du visa att du är en trendsättare. Under pågående säsong sätter detta renommerade märke med hjälp av denna kollektion en trend för 2021. PO2483S finns i Edel-Optics online-shop och kan fås även i andra stilar från Persol-kollektionen 2020 och 2021.
Bågen är designad särskilt för
män. De kompromisslösa linjerna understryker det maskulina. Glasögon är inne och därför är glasögon med
helram särskilt populära. Bågar med helram är inte bara robusta utan av ytterst bra kvalité vilket syns och återspeglas i designen och val av material. Den oregelbundna formen är lämplig för alla som identifierar sig med det ovanliga. Designen är ej anpassad till en särskild personlighetstyp och modellen levereras tillsammans med ett särskilt etui.
Grått passar varje stil och outfit.
Gråtttt passar nästan varje hudton och är mycket diskretare än svart. På så vis är ett par
gråa glasögon den perfekta följeslagaren i vardagen.
Gröna glas påverkar färgerna endast lätt. Därför är de speciellt lämpliga i trafiken och även annars, när det gäller att hålla kontroll. Självklart finns det optimala
UV400-skyddet även för dina märkessolglasögon.
Även om dessa
Persol ej finns på lager just nu lönar det sig att beställa nu för priset kan inte bli bättre. Genom att välja Edel-Optics köper du garanterat till det lägsta priset för våra standardpriser är lika med REA-priser.