MP 505101/30 solglasögon
Med dessa solglasögon kan du utöka din egen look med hjälp av en accessoar ur extraklassen. Just enligt Edel-Optics motto ”SEE AND BE SEEN” kan du glänsa – exakt som kändisarna. Med de nya
Marc O Polo kan du visa att du är en trendsättare. Under pågående säsong sätter detta renommerade märke med hjälp av denna kollektion en trend för 2021. MP 505101 finns i Edel-Optics online-shop och kan fås även i andra stilar från Marc O Polo-kollektionen 2020 och 2021.
Med denna
helram är glasen komplett infattade. Den som är övertygad om att bära glasögon är det rätta kommer endast i undantagsfall ta till andra alternativ. Pantobågen är en äkta klassiker. Sedan man uppfann denna form på 1920-talet har denna modell kontinuerligt firat comebacks. I dag förknippar man denna retrostil med aktuella modetrender och den kan kombineras med i princip varje klädstil. Självklart finns det optimala
UV400-skyddet även för dina märkessolglasögon.
Även om dessa
Marc O Polo ej finns på lager just nu lönar det sig att beställa nu för priset kan inte bli bättre. Eftersom Edel-Optics är ett paradis för den som alltid är på jakt efter låga priser får du denna toppmodell till ett otroligt lågt pris. Det som kallas REA i andra online-shops gäller helt enkelt alltid hos oss.