JAWBREAKER solglasögon
Dessa solglasögon är den perfekta accessoaren för stranden, på väg till jobbet eller i stan. Det finns högst en liten nackdel – alla kommer nog att titta lite avundsjukt på dig. OO9290 finns i Edel-Optics online-shop och kan fås även i andra stilar från
Oakley-kollektionen 2019 och 2020.
Bågen är designad särskilt för
män. De kompromisslösa linjerna understryker det maskulina. Glasögon är inne och därför är glasögon med
helram särskilt populära. Bågar med helram är inte bara robusta utan av ytterst bra kvalité vilket syns och återspeglas i designen och val av material. Monoskivan tillhör kategorin sportglasögon. Formen är ideal för smala ansikten och väcker definitivt uppmärksamhet. Den enda nackdelen med monoskivan är att den inte kan fås med styrka.
Plastglasögon som dessa kombinerar lång hållbarhet med en hög bärkomfort. OO9290 sitter bekvämt på näsa och öron.
Svart tillhör de absoluta klassikerna. Du kan kombinera
svart till varje outfit samtidigt som
svart utstrålar elegans. Även funktionellt sett är du här på den säkra sidan. Med ett 100 %
UV-skydd för dina ögon kan vi låta solen skina.
Skulle det handla sig om dina absoluta favoritglasögon kan du slå till utan tvekan. Vi har produkten på lager och kan direkt leverera till ett superförmånligt pris. Eftersom Edel-Optics är ett paradis för den som alltid är på jakt efter låga priser får du denna toppmodell till ett otroligt lågt pris. Det som kallas REA i andra online-shops gäller helt enkelt alltid hos oss.