Med dessa solglasögon kan du utöka din egen look med hjälp av en accessoar ur extraklassen. Just enligt Edel-Optics motto ”SEE AND BE SEEN” kan du glänsa – exakt som kändisarna.
Bågen är designad särskilt för äkta
powerkvinnor. Den graciösa designen tillsammans med det starka uttrycket förbinds till en klassisk stilfullhet. Glasögon är inne och därför är glasögon med
helram särskilt populära. Bågar med helram är inte bara robusta utan av ytterst bra kvalité vilket syns och återspeglas i designen och val av material.
Runda glasögon fungerar som imagebärare. Redan John Lennon var medveten om detta och lämnade ytterst sällan huset utan sina runda glasögon. Harry Potter vore inte densamma utan sina karakteristiska glasögon. Genom formen har CRS-00084 ett stort värde eftersom runda glasögon förmodligen alltid kommer vara aktuella.
Plast är ett väldigt lätt och flexibelt material som håller länge och för med sig en hög komfort. Den
transparenta stilen är extrem tjusig och mycket omtyckt.
Rosa glas är relativt nya på marknaden och används gärna av utåtriktade personer. Även funktionellt sett är du här på den säkra sidan. Med ett 100 %
UV-skydd för dina ögon kan vi låta solen skina.
Glasögonen finns på lager. Om du beställer nu kan vi genast skicka produkten till dig. I vår online-shop erbjuder vi konstant låga priser. Till detta otroligt låga pris får du CRS-00084 inte ens på REA hos andra.