TH 1907/8RU glasögon
Att det är glasögontypen som utgör stilen vet du som kund hos Edel-Optics säkert redan. Med denna accessoar övertygar du både på jobbet och på fritiden. Med de nya
Tommy Hilfiger kan du visa att du är en trendsättare. Under pågående säsong sätter detta renommerade märke med hjälp av denna kollektion en trend för 2023. TH 1907 finns i Edel-Optics online-shop och kan fås även i andra stilar från Tommy Hilfiger-kollektionen 2022 och 2023.
Bågen är designad särskilt för
män. De kompromisslösa linjerna understryker det maskulina. Glasögon är inne och därför är glasögon med
helram särskilt populära. Bågar med helram är inte bara robusta utan av ytterst bra kvalité vilket syns och återspeglas i designen och val av material. De rektangulära modellerna passar särskilt bra till runda och
ovala ansikten. Den rektangulära formen skapar även en image av hörn och kanter.
Plastglasögon som dessa kombinerar lång hållbarhet med en hög bärkomfort. TH 1907 sitter bekvämt på näsa och öron.
Följande leverans är redan på väg, därför har vi dina
Tommy Hilfiger snart på lager igen. Detta otroligt låga pris ska ge dig lite kompensation eftersom du var tvungen att vänta. Eftersom Edel-Optics är ett paradis för den som alltid är på jakt efter låga priser får du denna toppmodell till ett otroligt lågt pris. Det som kallas REA i andra online-shops gäller helt enkelt alltid hos oss.