Med dessa solglasögon kan du utöka din egen look med hjälp av en accessoar ur extraklassen. Just enligt Edel-Optics motto ”SEE AND BE SEEN” kan du glänsa – exakt som kändisarna. Med de nya
Chopard kan du visa att du är en trendsättare. Under pågående säsong sätter detta renommerade märke med hjälp av denna kollektion en trend för 2022. Skulle en annan färg passa bättre till din favoritoutfit? Kolla även in de andra stilarna från SCH288S som finns i vårt sortiment från 2021 och 2022 från Chopard.
Tydliga linjer gynnar den klassiska karaktären av denna modell och gör att dessa glasögon blir något som varje
kvinna behöver. Glasögon är inne och därför är glasögon med
helram särskilt populära. Bågar med helram är inte bara robusta utan av ytterst bra kvalité vilket syns och återspeglas i designen och val av material. Den kvadratiska formen låter ansiktet verka något smalare tack vare de raka ytterkanterna. Bågen är därför särskilt fördelaktig för rundare ansiktsdrag.
Plastglasögon som dessa kombinerar lång hållbarhet med en hög bärkomfort. SCH288S sitter bekvämt på näsa och öron. Även funktionellt sett är du här på den säkra sidan. Med ett 100 %
UV-skydd för dina ögon kan vi låta solen skina.
Glasögonen finns på lager. Om du beställer nu kan vi genast skicka produkten till dig. Eftersom det är REA på denna modell just nu är detta ett ypperligt tillfälle att köpa denna exklusiva designprodukt nu.