DRX-2030 är ett modestatement – och detta även när solen inte skiner eftersom dessa solglasögon bidrar till att natten känns som dagen. DRX-2030 finns i Edel-Optics online-shop och kan fås även i andra stilar från
DITA-kollektionen 2020 och 2021.
Denna båge har designats för
män. Med tydliga former möter ”New School Cool” den traditionella kvalitén. Med en
helramsbåge visar du att satsar full ut. Inbegreppet av pilotglasögon från
DITA kännetecknas av de karakteristiska, stora glasen och en tunn båge. Modellen är en säker fullträff, inte bara i flygplanscockpiten.
Svart tillhör de absoluta klassikerna. Du kan kombinera
svart till varje outfit samtidigt som
svart utstrålar elegans. Att den
gråa färgen alltid matchar gäller även för glasen på solglasögon. De passar till allt som garderoben kan innehålla och blir aldrig omoderna. Även funktionellt sett är du här på den säkra sidan. Med ett 100 %
UV-skydd för dina ögon kan vi låta solen skina.
Modellen finns på lager. Om du beställer nu och väljer expressleverans kan vi till och med garantera dig tidpunkt för leverans. Eftersom Edel-Optics är ett paradis för den som alltid är på jakt efter låga priser får du denna toppmodell till ett otroligt lågt pris. Det som kallas REA i andra online-shops gäller helt enkelt alltid hos oss.