Med dessa solglasögon kan du utöka din egen look med hjälp av en accessoar ur extraklassen. Just enligt Edel-Optics motto ”SEE AND BE SEEN” kan du glänsa – exakt som kändisarna. LFL854 är 2021 helt ny på marknaden – du är alltså totalt modern med denna modell. LFL854 finns i Edel-Optics online-shop och kan fås även i andra stilar från
Linda Farrow-kollektionen 2020 och 2021.
Bågen är designad särskilt för äkta
powerkvinnor. Den graciösa designen tillsammans med det starka uttrycket förbinds till en klassisk stilfullhet.
Halvramsglasögon innebär en betonad lätthet som passar i olika sammanhang och med olika klädstilar. Cat-eye gör att din blick verkar förförisk och hemlighetsfull. LFL854 har på ett sätt även något fräckt. I alla fall kommer du dra till dig uppmärksamhet.
Glasögonbågar av titan uppfattas som särskilt eleganta. De ger utseendet en viss lätthet vilket hänger samman med att de har 50 % mindre vikte än liknande glasögon av andra material. Trots detta är de oberoende av tjockleken på ramen extremt stabila. Även funktionellt sett är du här på den säkra sidan. Med ett 100 %
UV-skydd för dina ögon kan vi låta solen skina.
Skulle det handla sig om dina absoluta favoritglasögon kan du slå till utan tvekan. Vi har produkten på lager och kan direkt leverera till ett superförmånligt pris. Eftersom det är REA på denna modell just nu är detta ett ypperligt tillfälle att köpa denna exklusiva designprodukt nu.