Att det är glasögontypen som utgör stilen vet du som kund hos Edel-Optics säkert redan. Med denna accessoar övertygar du både på jobbet och på fritiden. GG0930OJ är 2021 helt ny på marknaden – du är alltså totalt modern med denna modell. GG0930OJ finns i Edel-Optics online-shop och kan fås även i andra stilar från
Gucci-kollektionen 2020 och 2021.
Bågen är designad särskilt för äkta
powerkvinnor. Den graciösa designen tillsammans med det starka uttrycket förbinds till en klassisk stilfullhet. Glasögon är inne och därför är glasögon med
helram särskilt populära. Bågar med helram är inte bara robusta utan av ytterst bra kvalité vilket syns och återspeglas i designen och val av material. Pantobågen är en äkta klassiker. Sedan man uppfann denna form på 1920-talet har denna modell kontinuerligt firat comebacks. I dag förknippar man denna retrostil med aktuella modetrender och den kan kombineras med i princip varje klädstil.
Modellen finns på lager. Om du beställer nu och väljer expressleverans kan vi till och med garantera dig tidpunkt för leverans. Genom att välja Edel-Optics köper du garanterat till det lägsta priset för våra standardpriser är lika med REA-priser.